З якою температурою ми вживаємо Йорба Мате? |
Дослідники з Національної ради з науково-технічних досліджень Аргентини (CONICET), провели ряд цікавих експериментів для з'ясування питання - з якою температурою потрапляє приготований напій Yerba Mate в організм (стравохід). Для цих цілей був розроблений спеціальний температурний індикатор, за допомогою якого фіксувалися дані і в результаті було з'ясовано, що температура попадання в стравохід людини ніколи не досягає 65 ° за Цельсієм, навіть незважаючи на те, що при нагріта вода набагато вище цього показника.
Група вчених, яка брала участь в дослідженнях, доповіла, що при проведенні експериментів оцінювався вплив різних чинників, таких як температура води, що заливається, кількість йерба мате, що знаходиться в ємності, склад мате і частота заливки, і як це впливає на температуру прийому настою. Адже всі ці фактори, а не тільки склад (сорт) самого мате, природньо, значно впливають на температуру вживання напою.
Дослідження було розроблено командою, в яку входили доктор Мігель Е. Шамалко, Анна Теа, інженери Сесілія Мартін і Мегтер, Сантьяго Головаты (до речі двоє з цієї групи дуже ймовірно - етнічні українці). Це дослідження, проведене ще в 2017 році, в основному було зосереджено на вивченні можливих канцерогенних факторів при вживання даного гарячого напою, адже відомо вже давно, постійне вживання гарячих рідин високої температури негативно впливає на стан клітин тканини на яку вони потрапляють. В ході досліджень та експеріментів з реальними об'єктами (мате, калабас, бомбилья - споживач) ця гіпотеза була повністю спростована!
Висновки дослідників підтвердили, що вживання мате, а точніше його особливості та спосіб, дає набагато більше переваг, в порівнянні з будь-якими іншими гарячими напоями (чай, кава) для здоров'я, але крім того, що вже давно науково доведено, сприяє запобіганню запальних і хронічних захворювань, таких як рак, діабет, сприятливо впливає на серцево-судинну систему.
Для експериментів була розроблена електронний індикатор з трьома датчиками температури, один в фільтрі бомбільї (bombilla), інший в вершині калабаса і один зовнішній, здатний вимірювати температуру у верхній частині бомбільї . "Ще з самого початку, коли кип'ячена вода вступає в контакт з йерба мате, вона вже сильно втрачає температуру, а коли ми її починаємо пити через бамбілью, температура падає ще нижче", - повідомляє Анна Теа.
"Ми побачили, що, незважаючи на нагрів води для заливки до різних температур, 70 °C, 80 °C або 90 °C, мате ніколи не будете надходити в організм з температурою вище ніж 56 ° - 57 °C. Ми також поспостерігали вплив частоти заливки в калабас, але навіть коли вона була частіше ніж 1 раз в 30 секунд, температура вживання хоч і ставала вище, але вона ніколи не перевищувала 58 ° C", - каже Анна Теа.
Згідно з різними науковими дослідженнями, вплив на клітини високих температур, тобто вище 65 ° C, може бути канцерогенним фактором. З цієї причини Міжнародне агентство з вивчення раку класифікував вживання дуже гарячих напоїв як ймовірно канцерогенну дію. "З проведених нами досліджень ми підтвердили, що підготовлений йерба мате ніколи не досягає такої температури, яка може вважатись небезпечною", - каже Анна Теа.
|